Blog

Přijměte pozvání na výstavu Richard Kliment - Biosféra 2 v podzemním krytu galerie Art Mozaika, Politických vězňů 8, Praha 1, otevřeno v úterý až pátek 11-18 hod.

"Biosféra - část planety Země, kde se vyskytují nějaké formy života."

Prostor atomového bunkru je kombinací naděje v bezpečí a přežití současně s pocity zmaru a klaustrofobie. Podobně jako kosmická loď putující do hlubin vesmíru, je vybaven autonomními systémy podpory života. Voda a kyslík dávají šanci člověku i rostlinám. Živá příroda, přirozené prostředí naší existence, je nutným předpokladem duševního zdraví. Obrazy poskytující alespoň iluzi takového prostředí jsou možná jen marným gestem, vzdorem proti nepochopitelnému a nevyhnutelnému zániku. Intelektuální hrou, odvozenou z našich fyziologických potřeb. Ale kromě rozptýlení snad mohou poskytnout i oporu k úvahám o naší podivuhodné a v projevech bláhové existenci.

Chraňte svoje duševní zdraví! Obraz do každého krytu!

Představená kolekce obrazů je průřezem tvorbou od čtvercových formátů (cca rok 2006) do současnosti. Většina vystavených děl je k prodeji.

Výstava volně navazuje na projekt Biosféra v atomovém krytu na Parukářce v roce 2007.


Právě probíhá výstava Jaroslava Valečky v galerii ART Concept v Mánesu, Masarykovo nábřeží 250, Praha. Otevřeno út-pá 14-19, so 11-18 do 15. dubna 2022.

Zveme vás na výstavu Věry Orzághové "Praha mýma očima" v Městské knihovně Na Jezerce, Nuselská 94, Praha 4. Výstava potrvá do 31.3.2022. Vernisáž proběhne dne 2. března 2022 v 18 hodin.